Chceš krásné nehty? Nauč se o ně pečovat i doma. Poradíme jak!

Chceš krásné nehty? Nauč se o ně pečovat i doma. Poradíme jak!

Ruce jsou vizitkou každé z nás. Na to bychom neměly nikdy zapomínat.

Není třeba mít nalakované nehty každý den, ale nikdy bys z domova neměla odejít mezi lidi se špínou za nehty a otrhanou kůžičkou. Upravenými nehty dotáhneš svůj look k dokonalosti. S rozmazanou rtěnkou nebo řasenkou by ses venku asi taky necítila nejlépe.

Tvé nehty nemusí být ani příliš dlouhé, ale každý nehet by měl mít zhruba stejnou délku.

Koušeš si nehty? STOP! Okousané nehty nejsou hezké a navíc o tobě prozradí víc, než si myslíš! Jsou totiž známkou nevyrovnanosti.

1) Zbav se starého laku

Manikúra musí vždy začít odstraněním starého laku. Nikdy bychom na nehet neměli příliš tlačit, i když nám lak dolů nejde. Po chvilce odlakovač začne působit a lak v mžiku zmizí. Po odlakování si umyj ruce.

2) Dej nehtům tvar

Dej svým nehtům tvar. Ne vše jde pouze s pilníkem. Pokud máš nehty dlouhé, zastřihni je a až poté dolaď drobnosti pilníkem. Nehty můžou mít tvar kulatý, oválný do čtverce nebo do špičky. Oválný tvar je nejoblíbenější, protože je pohodlný pro každodenní nošení.

3) Dopřej nehtům lázeň

Pokud máš nehty zapilované, dopřej svým rukám lázeň v délce 10-15 minut. Skvělá je voda s mořskou solí nebo bylinková koupel.

 4) Odstraň přebytečnou kůžičku

Lehce osuš ruce do ručníku a pár minut jim dopřej ještě na vzduchu, aby doschly. Poté bys měla odstranit přebytečnou kůžičku a celé ruce poté nakrémuj hydratačním krémem.

5) Lakujnehty_tygrované

Teď nastává nejzábavnější část – lakování. Než naneseš barevný lak, měla bys nehet ochránit podkladovým lakem. Poté přidej 2 vrstvy barevného laku a vše zakonči nadlakem.

S barevnými laky si můžete pěkně vyhrát a udělat si například nehty s leopardím vzorem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *