Android KitKat – systém k nakousnutí

Android KitKat – systém k nakousnutí

Hola, hola, pro uživatele mobilních telefonů se blýská na lepší časy, jelikož Google představil novou verzi operačního systému Android, tentokrát ve verzi 4.4 a protože Google rád sladké jako třeba želatinové bonbóny nebo Ruskou zmrzlinu alias Ice Cream Sandwich jmenuje se novinka po tyčince z červeného obalu KitKat. Měl jsem ji rád již předtím, ale teď ji budu zbožňovat, jelikož Android Kitkat nyní bude synonymem pro mnoho novinek.

Méně náročný

Většina uživatelů, kteří zrovna neměli to štěstí a nemohli si dovolit koupit telefon minimálně vybaven jako Samsung Galaxy S III si stěžovali na vysoké nároky systému a především na velké zpomalení Androidu. S tím již však bude konec. Nižší hardwarová náročnost snižuje nároky na paměť RAM na 512MB a umožní i slabším telefonům fungovat rychle. V praxi Android 4.4 KitKat inspirovaný sladkou oplatkouuvidíme jak moc rychle. Každopádně méně náročný bude Android 4.4 Kitkat i na spotřebu, protože bude opět lépe pracovat s aplikacemi na pozadí, bude je umět zavírat a třeba pro přehrávání hudby spotřebuje mnohem méně výkonu než nyní a tím pádem i spotřeby energie.

 Úprava grafika musí být

„Toš jasné děcka“, asi tak by se dalo odpovědět na otázku, zda došlo i ke změně v grafice celého systému. Došlo. Některé změny poznáte hned, jiné až později. Avšak jistě si všimnete toho, že vaše lišta se stavem baterie atd. je nějak průhledná. Do nových funkcí a současně i vzhledu lze zařadit možnost ovládat hudbu ze zamykací obrazovky.

 Nové funkce

Těch je také dost i když možná né tolik, jak byste chtěli. Nově bude telefon vyhledávat online informace o čísle, které vám zavolá a vy jej nebudete mít v seznamu. Můžete tak zjistit aspoň lokaci nebo firmu z které vám dotyčný volal.Aplikace Hangout zase implementuje do sebe SMS, MMS a IM zprávy. Vylepšení se dočkalo také NFC, Wi-Fi a sada aplikací Quick Office, které bude umět komunikovat s cloudovým úložištěm ještě rychleji.

 Kdy bude?

Jedna ze zásadních otázek na kterou je docela snadné odpovědět. Pro telefony, které nemají nádstavbu a běží na čistém systému android bude aktualizace velmi brzy. Konkrétně se týká momentálně modelů Nexus 4, Nexus 7, Nexus 10 a Galaxy S4 a HTC One. Pokud máte telefon a v něm Android s nějakou grafickou nádstavbou výrobce můžete očekávat aktualizace během následujících tří měsíců, dříve asi ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *