Plesová sezóna je v plném proudu! Tipy na plesové účesy.

Plesová sezóna je v plném proudu! Tipy na plesové účesy.

Účesy na ples

Plesy jsou velkou příležitostí ukázat „světu“, na co máme, resp. co nám naše kapsa umožňuje. Takže pro muže nový oblek, pro ženu šaty, botky, šperky a samozřejmě účes.

Historie účesů sahá do starého Egypta, antického Řecka, ale za vrchol se považuje barokní Paříž. Dnes již těžko někdo vyrazí na ples s třípalubovou fregatou ve vlasech, ale velkou péči to přeci jenom chce. Ženám se nabízí široká paleta druhů a kombinací a čím má dáma vlasy delší a hustější, tím může být účes honosnější. Móda ale pamatuje i na krátké či dokonce řídké vlasy. Ty se dají totiž prodlužovat, zahušťovat, doplňovat příčesky čili culíky a to neuvádím možnost si vzít třeba paruku. V dnešní době je z čeho vybírat a můžete se tak na jeden večer stát úplně někým jiným. I v parukách je dnes nepřeberné množství moderních střihů, barev, i melíru a jistě s nimi na plese zazáříte.

Paruka LanellaPokud máte své vlasy kvalitní a dlouhé, velice krásně a pracně vypadají zaplétané účesy. Ty lze učesat zcela jednoduše, ale pro ples to chce složitější a nápaditější kombinaci různě splétaných copánků a culíků, které můžeme doplňovat i dalšími ozdobami, sponkami, šátky, či šperky.

Pokud žena preferuje vlasy rozpuštěné, pak skvělým kompromisem může být elegantní poloculík či vlasy jinak částečně svázané, třeba uzly, smotky, vlasovými ozdobami. Samozřejmě dlouhé a rozevláté vlasy, tedy styling, nabízí se také několik způsobů, těžko z magazínů vybírat ten nejvhodnější.

Klasickou ozdobou hlavy žen jsou společenské drdoly či uzly, vlasy vyčesané vzhůru, ale i volně rozpuštěné, lehce navlněné vlasy z vás mohou udělat královnu plesu. Při velké „nevázanosti“ je potřeba se mít na pozoru, protože vlasy po delším pobytu v teplém sále a neustálém pohybu ztratí soudržnost a pak je problém pro kolemtancující páry se z takových vlasů neustále vyplétat.

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *