Co je splwow64.exe a k čemu vlastně slouží?

Co je splwow64.exe a k čemu vlastně slouží?

Pravděpodobně jste nalezli tento článek, protože jste se podívali do správce úloh systému Windows a nalezli jste spuštěný proces s názvem splwow64.exe a chcetě vědět k čemu tento proces vlastně je? Možná si říkáte “Co je to za program, nikdy jsem ho neinstaloval. Je to virus?” Nemusíte se bát! Virus to určitě není a tento program je opravdu běžnou součástí operačního systému windows.

 K čemu slouží proces splwow64.exe?

Splwow64.exe je jeden z mnoha systémových souborů systému Windows. Tento proces běží napozadí a normálně není pro uživatele viditelný. Ve správci úloh je k tomuto procesu poznámka “Printer driver host for 32 bit applications. Jinými slovy, splwow64.exe umožňuje 32bitovýmm aplikacím spojení s 64bitovým ovladačem tiskáren na počítačích s nainstalovanými 64bitovými Windows. Spustitelný soubor tohoto procesu se nachází zde: “C:\Windows\splwow64.exe”  a spouští se rodičovským procesem spoolsv.exe. Využívá malinkaté množství paměti a neměl by tedy nijak ovlivňovat výkon Vašeho systému.

Návod jak odstranit splwow64.exe.

Nejlepší řešení je nechat proces splwow64.exe normálně běžer. Ničemu to neškodí a nevyužívá skoro žádnou operační pamět. Jedinné logické odstranění je v případě, že na svém PC nepoužíváte žádnou tiskárnu ani virtuální tisk dokumentů. V tom případě můžete zakázat start tohoto procesu následujícím způsobem:

  • 1.) Klikněte na tlačítko start a do políčka “Prohledat programy a soubory” napište
    services.msc
  • 2.) Klikněte na vyhledaný soubor “Služby”.
  • 3.) V seznamu služeb vyhledejte “Služba zařazování tisku”
  • 4.) Klikněte na ni pravým tlačítkem a vyberte “vlastnosti”
  • 5.) V kartě “Obecné” u “Typ spouštění”. Kde je nyní vybráno “Automaticky” vyberte “Zakázáno”.
  • 6.) Klikněte na tlačítko “OK”. Zavřete okno “Služby”
sluzby-zarazovani-tisku

Služby

 

 

zarazovani-tisku-vlastnosti

Vlastnosti – Služba zařazování tisku (Local Computer)

 

Změny se projeví až po restartování počítače. Takže nyní můžete PC restartovat. Pokud byste v budoucnu chtěli používát tiskárnu nezapomeňte u této služby změnit typ spouštění na “Automaticky”.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *