Notebooky vytlačili stolní počítače

Notebooky vytlačili stolní počítače

Pokud se ohlédnete zhruba 10 let zpět, byla situace na trhu taková, že dominovaly klasické stolní počítače. Ty se postupně rozšiřovali nejenom do škol, do úřadů nebo do knihoven, ale samozřejmě byla i celá řada domácností, které již svůj vlastní počítač měli také. A to i přes to, že jejich ceny skutečně nepatřily mezi nízký – právě naopak.

V té době se však na trhu objevovali i první notebooky. Samozřejmě je nutné dodat, že od těch dnešních se svým vzhledem a výkonem lišili velmi výrazně. Z hlediska ceny však byly ještě dražší, než klasické počítače, a kvůli tomu o ně nebyl zase takový zájem, jak se předpokládalo. Vše však odstartoval až takový boom, kdy se počítačové komponenty začali velmi rychle vyvíjet a tím začala klesat imoblog_email_motorola_86039_l jejich celková cena. Nejenom že začali zlevňovat klasické počítače, ale došlo i na zlevňování notebooků. To znamenalo zvýšení jejich prodejů.

Jejich obliba byla tak velká, že se nakonec stalo nevyhnutelné, a stolní počítače tak byly nahrazeny právě notebooky. Samozřejmě tato situace není ve všech odvětvích, ale pokud budeme mít na mysli notebook na běžné použití, tak v této oblasti vytlačil počítač zcela určitě. Je to vidět i u mnohých domácností, které již v dnešní době koupí raději notebook, který je skladnější, a přitom stojí podobně jako klasický počítač. Jejich konec jako takový se však určitě neočekává, jelikož jsou nezbytné v mnoha výrobních procesech, a také u hráčů počítačových her. Stále totiž dokážou dodat skutečně extrémní výkon, a tak umožní majitelům hrát i ty nejmodernější hry na našem trhu. Ačkoliv se na trhu objevují i herní notebooky, klasické herní počítače mají v těchto oblastech stále navrch. A to nejenom díky výkonu jako takovému, ale i díky snadnějšímu budoucímu upgradu, tedy možnosti výměny stávajícího dílu za jiný, výkonnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *