Jak vydělat na internetu bez velké investice – připravte obsah

Jak vydělat na internetu bez velké investice – připravte obsah

Pokračujeme dalším dílem seriálu „Jak vydělat peníze na internetu“. Tentokrát se již budeme zabývat plněním obsahu webu a také různými paginy, které je dobré po instalaci WordPressu nainstalovat. V tomto dílu se tedy již nebudu vracet k věcem instalace WordPressu nebo k doménám a webhostingu, protože počítám, že jste četli úvodní a první díl tohoto seriálu o snadném výdělku na internetu.

 Sitemap plugin

Základním pluginem, který instaluji do každého nového WordPressu je Google XML Sitemaps. Je to spolehlivý generátor mapy vašich stránek a krom toho, že si zde můžete nastavit pravidelné generování vaši site mapy umí aplikace také zasílat informace o změně ve vaši site mapě třeba Google, Yahoo nebo Bingu, takže se o nových stránkách, které jste přidali vyhledávače dozví rychleji. Proč je tak důležité mít sitemapový generátor? Vyhledávače po příchodu na váš web hledají právě tento generátor, aby si z něj načetli data. Pokud jej nemáte, není to moc velké plus pro vaše stránky. V podstatě lze brát tento generátor jako součást instalace redakčního systému. Samozřejmě existuje celá řada online generátorů, která vám XML soubor vytvoří a vy si jej pak nahrajete na stránky, avšak je nutné toto dělat vždy při každé změně a to je docela otrava, takže je lepší nechat to dělat automaticky pluginem a jen čas od času zkontrolovat, zda vše funguje jak má.

 All In One SEO Pack

Dalším velmi užitečným pluginem, který si určitě stáhněte a používejte je All in One SEO pack, který vám umožní ke každému článku přidat vlastní nadpis, text i klíčová slova. Vyplněním těchto informací ovlivníte to, jak vás při hledání na klíčová slova nalezne Google a především, jak výsledek hledání zobrazí. Google zobrazí nějaký nadpis, text a v něm vypíchne klíčové slovo. A právě tento nadpis a text budete psát pod váš článek do speciálních kolonek. V podstatě vám tento pagin malinko pomůže i s lepším umístěním ve vyhledavačích, ale není to všespásné a záleží především na formě a obsahu, kterou na webu budete mít.

 Akismet

Tento plugin je součástí instalace WordPressu, ale aby řádně fungoval je třeba zajít na stránky pluginu a po registraci si nechat vygenerovat kód, kterým plugin aktivujete. A k čemu je dobrý? Velice dobře slouží k odfiltrování spamu v komentářích. Nebudete – li mít aktivovaný tento plugin začne vám po čase narůstat spam v komentářích do velkých rozměrů. Akismet se však docela dobře umí o tento spam postarat a odfiltrovat jej, takže k vám se dostanou jen relevantní komentáře reálných uživatelů a nikoliv robotů, kteří se snaží zalamovat váš web zpětnými odkazy.

Další pluginy si instalujete dle toho, co zrovna potřebujete nebo co vám usnadní práci. Výše popsané pluginy jsou opravdu jen ty základní, které byste měli instalovat automaticky. Další jsou již na vašem zvážení a především je instalujte jen v případě potřeby. Pokud plugin nainstalujete, ale zjistíte, že není ten pravý, který byste na stránkách využili, proveďte odinstalaci, protože každý plugin zatěžuje server a zpomaluje vaše stránky.

 Nejprve budujte obsah

Asi si říkáte, když už konečně budu psát o tom, jak na stránkách vydělat. Ale je dobré si uvědomit, že peníze nepřijdou sami od sebe a hned a že pokud chcete mít zdroj příjmu z vašich stránek je třeba proto nejprve něco udělat. A to i přesto, že finanční investice je opravdu mizivá, ale ta časová je velká. Nejprve je třeba nastavit si redakční systém tak, aby jej vyhledávače správně našly, vyhledaly, oindexovaly atd. Nebojte se, otázce monetizace vašeho webu budu věnovat celý jeden díl.

Vytvořte si kvalitní blog, to je základ Nejprve je třeba vytvořit obsah, abyste na stránce měli nějaké informace a aby uživatelé internetu měli důvod navštívit vaše stránky. A věřte nebo ne je to pekelně těžká práce. A proč? Stránek s kvalitním obsahem jsou stovky a snad i tisíce a uživatelé jsou již naučeni chodit na své oblíbené magazínové weby nebo stránky s novinkami. Pokud má uživatel například psa určitě již má své oblíbené stránky o psech, kde pravidelně chodí a například diskutuje ve fóru atd. Je hrozně těžké naučit uživatele chodit i na vaše stránky a vůbec ukázat světu, že nějaké stránky máte. Formě propagace se ale budeme věnovat v některém z dalších dílů, nyní však budujte obsah.

 Pište zajímavé příspěvky

Webové stránky budete plnit nejspíše obsahem, kterému rozumíte a který chcete světu sdělit. Fotograf bude plnit obsah svých stránek fotografiemi, cestoval zase zápisky z cest a kuchař například vlastními recepty. Můžete mít na webu jedno jediné téma nebo více témat. Avšak vždy platí, že obsah, který píšete musí být kvalitní a maximálně zajímavý, abyste si neodradili čtenáře. Když už někdo na vaše stránky přijde, musí je shledat zajímavými a musí mít chuť se tam vrátit. Při psaní si dávejte maximální pozor na chyby. Pokud někdo objeví web s hrubkama nemá moc chuť se tam zdržovat a nedejbože se tam vracet. Takže si kontrolujte co píšete a pokud si nejste jistí, nechte obsah zkontrolovat osobou, která je na tom češtinářky dobře.

Při psaní používejte nadpisy typu H1, H2, H3 a H4, pomůže to vašim čtenářům k lepší orientaci a vám k lepším výsledkům ve vyhledávání a případnému zvýšení Page Rank a Srank.

Takže plňte obsah vašich stránek a mezitím pro vás připravím další díl o propagaci vašich stránek. Nebojte se, nebudete muset platit za reklamu.

Třetí díl, část první – jak na bezplatnou propagaci

Třetí díl, část druhá – jak na placenou propagaci

1 Comments

  1. Dusan

    Skvělý seriál, doufám, že bude brzo pokračování. V záplavě dnešních krátkých článků je dobré najít takto hutně popsané ověřené postupy s dostatečnou podrobností, aby jim porozuměl i úplný laik. Jen tak dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *