Nokia přichází na trh s tablety – trochu pozdě…

Nokia přichází na trh s tablety – trochu pozdě…

Všude se můžete dočíst, jak Nokia ztrácí na konkurenci a že začátkem příštího roku kupuje mobilní divizi Microsoft. Nokia ztratila své prvenství na trhu s rychlým nástupem chytrých telefonů a operačního systému Android, kdy ve stejné době stále produkovala telefony se systémem Symbian a experimentovala se systémem Mee Go, který nakonec dostal jeden pouhý telefon. Systém Windows Phone, který si sice super se nedokáže prosadit, protože se jej uživatelé bojí.

Nokia nyní přichází na trh s dalšími novinkami, které nedávno představila. Novinkou jsou smartphony s displejem velikosti kolem 6 palců, což jsou obři. Nokia přichází s těmi telefony v době, kdy je na trhu již takových telefonů celá řada a tak nebude mít snadné se prosadit v takové konkurenci. Nokia Lumia 1320 a Lumia 1520 si budou muset cestu probít svou výbavou a možná i cenou. Zde však Nokia jako silná značka nebyla nikdy příliš dobrá. Co se však zdá skoro jako sen je první tablet by Nokia s názvem Nokia Lumia 2520. Na světě se již prodaly milióny tabletů ať už úplně levných čínských produktů s nevýrazným výkonem, špatným displejem a pomalým procesorem až po ty výkonné například od Samsungu. Nokia tak vstupuje do vod, které jsou už dva roky pravidelně čeřené novými přírůstky.

Nokia Lumia 2520 je převlečený Surface

Tablet tedy přišel s křížkem po funuse, přesto stojí za zmínku. Nabídne svých uživatelům totiž poměrně velkou výbavu v podobě 10,1 palcového Full HD displeje: V polykarbonátové Nově představený tablet Nokia Lumia 2520ulitě bude tepat čtyřjádrový procesor na frekvenci 2,2 GHz doplněný 2GB pamětí RAM. Pro uživatele bude k dispozici 32GB vnitřní paměti a také slot na microSD karty, takže si paměť budete moci ještě rozšířit. Poměrně zajímavá bude konektivita, která kromě možnosti připojení tabletu Lumia 2520 k Wi-Fi umožní také vložení SIM karty s datovým tarifem. Surfovat lze v pásmech 2G a 3G, podporováno je také LTE. Z dalších technologií jmenujme bluetooth, NFC, GPS a Glonass. Tablet budete moci připojit například k projektoru za pomocí microHDMI konektoru. V tabletu Lumia 2520 je instalován systémem Windows 8.1 RT, takže součástí instalace bude i balíček MS Office. Velice zajímavě zní nízká hmotnost cca 620 gramů, ztenčené okraje pro lepší držení. Zajímavou informací je také velikost baterie, která bude dosahovat 8000mAh. Navíc bude možné koupit klávesnici v které bude umístěn další akumulátor, který bude v případě potřeby tablet napájet.

Předpokladem je nízká cena

Za takové zařízení byste očekávali cenu přesahující částku 15 tisíc. Podle různých serverů se však bude cena pohybovat okolo 11 tisíc korun, což je konkurence schopná cena, vezmu li v úvahu výbavu tohoto tabletu. Avšak uvidíme jaká bude skutečná realita a zda cena 11 tisíc bude platit i pro český trh, nebo zda Nokia nastaví nepřiměřenou cenu, která pošle tento tablet rovnou k zemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *