Tablety jsou stále oblíbenější

Tablety jsou stále oblíbenější

Doba jde neustále kupředu a tak se mnohé počítačové firmy předhánějí v tom, jaký výrobek vyrobí a jak si na svou stranu získají zákazníka. Zatímco v minulosti měli hlavní roli běžné počítače, ty byly postupně vytlapány notebooky. Nyní zase přišli tablety, které se stávají stále oblíbenějšími a pomalu tak z trhu vytlačují právě notebooky.

Tablet je naprosto skvělou věcí, která si získává na oblibě díky hned několika faktorům. Tím prvním je určitě celková velikost a hmotnost. Oproti notebookům se jedná o menší a lehčí konstrukce, a tak je možné vzít si moblog_email_motorola_86039_ltablet doslova kamkoliv, aniž by nějak výrazněji zatěžoval naši tašku. S přenosem určitě souvisí i jejich výdrž. Zde však nelze paušalizovat a většinou záleží na konkrétních modelech. Některý vydrží až deset hodin, u jiného je doba kdy může jet pouze na baterii okolo 1 – 2 hodin. Samozřejmě tato doba závisí i na spuštěných aplikacích.

Velkou výhodou tabletů je i jejich pohodlné ovládání, které je řešeno dotykovou obrazovkou. Není tak třeba ani klávesnice, ani touchpad nebo například počítačová myš. Na druhou stranu je však nutné podotknout, že tablety se hodí spíše na běžné a zábavné činnosti, jako je surfování na internetu, využívání různých aplikací, chat s přáteli atd. K náročnější práci bude ještě stále určený notebook nebo počítač, a to hlavně kvůli lepším a větším displejům, a samozřejmě také klávesnici, která velmi usnadňuje samotné psaní různých dokumentů nebo textů.

Především tablety z Číny však ukazují, že i toto hledisko se dá vyřešit a to tím, že lze na podobné tablety dokoupit právě speciální klávesnici, které se k tabletu připojí a může se tak používat jako běžný notebook nebo počítač. První klávesnice k tabletům, nebo takzvané hybridy, tedy kombinace notebooků a tabletů se však objevují i u prestižních výrobců, kteří na našem trhu jsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *