Jak vydělat na internetu bez velké investice – jak monetizovat váš web druhá část

Jak vydělat na internetu bez velké investice – jak monetizovat váš web druhá část

V první části čtvrtého dílu jsem psal o tom, jak si můžete na internetu vydělat prostřednictvím vašeho blogu a reklamy Adsense. V dnešní druhé části se však zaměřím na jiné druhy monetizace, které vám mohou přinést peníze.

 Placla.cz – sdružuje blogem a inzerenty

Několik let fungující web, který nabízí rozsáhlou síť majitelů webových stránek – blogů a inzerentů, kteří mají zájem o inzerci v podobě reklamního PR článku, který jim napíšete. Systém funguje tak, že vy jako bloger dostáváte poptávky inzerentů na články za konkrétní sumu. Když článek chcete napsat, stačí poptávku přijmout a inzerent vidí, že máte zájem článek napsat. Samozřejmě zájemců je více a tak na jednu poptávku přijde inzerentovi i klidně 150 nabídek s kterých si pak vybere, kde si článek nechá napsat.

Stáří min. 6 měsíců a dobré ranky

Abyste se mohli zapojit do systému Placla je třeba, aby váš web měl stáří minimálně 6 měsíců, měli jste tam bohatý článkový obsah a především abyste měli SRANK aspoň na hodnotě 2. Pokud tomu tak není, odmítne vás placla jako nevyhovující web, můžete to však zkusit po čase znova. Ideálně, pokud máte již nějaké ty ranky a bohatý obsah, pak nebudete mít problém se schválením vašeho blogu do systému placly.

Vydělejte peníze na internetuVýplata jednou za měsíc

Peníze, které za utržené články získáte si můžete nechat proplatit vždy jednou za měsíc.  Minimální částka pro vyplacení je 500 Kč. Ceny za články se pohybují od 150 Kč, takže za tři články si již můžete nechat v pohodě vyplatit provizi. Nezapomeňte však, že další provize bude vyplacena až po 30 dnech od vyplacení té předchozí.

Jaké jsou výdělky?

Záleží jen na vás, jaký máte web, jak zaujme inzerenty a kolik webů registrovaných na placle máte.   Vydělat si můžete například 500 Kč měsíčně ale také 5 tisíc měsíčně i více.  Tady se ukazuje, jak moc jste věnovali času přípravě webu, mým radám o obsahu a jak moc váš web zapůsobí na inzerenty třeba grafikou webu.

Vidíte? Když si spočítáte příjem z Placly a Adsense můžete se měsíčně dostat třeba na 700 Kč a to jen za to, že děláte co vás baví při práci. Ale tím to ještě nekončí, jdeme dále.

Reklamní PR články

Můžete na vašem webu nabídnout sepsání a publikaci reklamních článků. Pokud je to dobrý web najde si své inzerenty, kteří, pokud budou spokojeni mohou inzerovat opakovaně. Cenu za sepsání a publikaci PR článku se zpětnými odkazy si musíte navolit rozumně dle návštěvnosti vašeho webu, vašich schopností napsat perfektní reklamní článek a tak, abyste cenou neodradili inzerenty. Můžete začít třeba na 150 korunách a uvidíte.

Zpětné odkazy

Stejně jako jsem psal, že musíte vás web propagovat prostřednictvím kvalitních zpětných odkazů můžete je také nabízet. Umístění zpravidla není trvalé ale jen na dobu 6 či 12 měsíců. Můžete si tak přivydělat třeba dalších 200 Kč jen za publikaci zpětného odkazu na vašich stránkách.

Bannerová reklama

Nabídněte své stránky i pro bannerovou reklamu a máte opět vyděláno bez práce. Bannery můžete nabízet na dobu jednoho týdne, měsíce i roku. Na delší pronájem samozřejmě musíte počítat s tím, že inzerent vám bude měnit banner po určitě době za aktuální.

Suma sumárum

A to je velké finále. Využijte všech možností monetizace vašeho webu, vydělávejte na svém blogu a přilepšete si finančně třeba až o 1500 Kč měsíčně. Není to mnoho, ale kolikrát najdete takovou sumu, byť třeba jen 500 Kč na ulici do roka? Hlavně to chce pevnou víru v to, že se to podaří, nevzdávat to po 3 měsících, kdy vám na stránky bude chodit 100 lidí měsíčně a UIP se bude pohybovat kolem 50. Dejte na mé rady, podpořte váš web a uvidíte, že to jde. Jen nečekejte zázraky a obraty v řádech tisíců měsíčně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *