Zamyšlení: Jsme otroci počítačů a elektroniky?

V dnešní době si bez elektroniky dokážeme představit život jen těžko. Počítače se pomalu, ale jistě dokonale vloudily do našeho každodenního života. Myslíme si, že jsou skvělí pomocníci, doopravdy jsme však jejich sluhové my. Zní Vám to povědomě? Možná Vám moje slova připomínají legendární film Matrix. Zamyslete se nad tím, co každý den děláte. Ráno Vás vzbudí digitální budík. Poté ohřejete své jídlo v mikrovlné troubě a zapnete počítač. Procesory jsou dost rychlé na to, aby systém najel během chvilky. Zapnete ICQ a další nástroje pro online komunikaci a jste v tom až po uši.

Celý den je prošpikován maily, skypováním a vyřizováním věcí přes internet. Chcete nakoupit? Žádný problém, existují přece eshopy s obrovskou nabídkou čehokoliv. Potřebujete nové kalhoty? Během několika minut si je zakoupíte a internetem převedete peníze na účet provozovatele internetového obchodu. Co na tom, že kalhoty nebudete mít kde nosit, když trávíte celý den u počítače…Raději si tedy objednáte nové grafické karty, které jistě využijete lépe, než ony kalhoty. Mimochodem, zlevnily tablety, takže si určitě jeden pořiďte!

Toto je typický den mnoha lidí, kteří podnikají přes internet a svět počítačů a elektroniky je zcela uvěznil. Možná, že je můj příběh lehce přitažený za vlasy, ale určitě není od reality zase tak daleko. Nedá se nic dělat, čas je neúprosný a počítače nám pomáhají zvládat každodenní činnosti rychleji. Co však máme z toho, že jich stihneme více, když nám nezbude čas na nic jiného, než opět na činnosti spojené s počítačem? Ještě, že existuje noc a my si můžeme nasadit elektronického psychowalkmana a naladit se na další den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *