Řidičák můžete mít i na počítač

Řidičák můžete mít i na počítač

Najít si uplatnění na trhu práce bez toho, že ovládáme počítač, je dnes už prakticky nemožné. Mladá generace si s počítačovou technikou hravě poradí, pro dříve narozené však také existuje řešení, jak do tajů práce s počítačem proniknout. Jednou z možností je například absolvovat kurz European Computer Driving Licence neboli Evropský řidičský průkaz na počítač (ECDL).

Šance na lepší práci
ECDL je nejen název kurzu, zároveň se jedná o mezinárodně uznávaný certifikát. Potvrzuje jeho držiteli, že úspěšně absolvoval mezinárodní testy a splňuje minimální kritéria pro práci s počítačem. V rámci států Evropské unie je tento certifikát používán jako standard základní počítačové vzdělanosti.

Počátek všeho…
Systém ECDL v podstatě vznikl v západní Evropě jako reakce na problémy spojené s bouřlivým rozvojem informačních technologií. Výsledkem absolvování kurzu může být po všech stránkách reprezentativní práce na počítači, který uživatel dokonale ovládá. Šance na lepší uplatnění pak na sebe možná nenechá dlouho čekat. Držitel certifikátu totiž prokazatelně zvyšuje svoji kvalifikaci a také postupně rozšiřuje své obzory.
Navíc se každý zájemce může dozvědět řadu věcí o těch možnostech využívání informačních technologií, s nimiž třeba doposud běžně nepřicházel do styku. Kurzy ECDL jsou možná náročnější, ale zároveň tvůrčí.
Rodiče dostihnou své děti
„Papíry“ na počítač se vždy mohou hodit, a to nejen nezaměstnaným, kteří hledají své uplatnění na trhu práce. Ale třeba i rodičům, kteří chtějí dohnat v počítačové vzdělanosti své potomky, aby mohli jejich komunikaci s počítačem lépe ohlídat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *