Mobily a děti…patří k sobě?

Mobily a děti…patří k sobě?

Téma, zda mobilní telefon patří do dětských rukou, je velmi často probíráno na stránkách časopisů, na internetu i v jiných médiích. Odborníci i zástupci rodičů se mezi sebou neustále přou o to, do jaké míry je mobilní telefon dětem ještě prospěšný. Jedno je však hned na počátku jisté, děti se ve svém budoucím životě bez znalosti nejmodernějších technologií rozhodně neobejdou.

Jak na to, aby byl telefon pro děti bezpečný?
Podle údajů Institutu pro informace a vzdělávání u nás základní školu navštěvuje 900 tisíc žáků, z toho 85 procent dětí školou povinných má k dispozici mobil. Pedagogové a psychologové doporučují rodičům důsledně dodržovat několik zásad, aby mobil v rukou jejich nezletilých ratolestí nenapáchal více škody než užitku.
Jistou nevýhodou je však to, že dnešní děti jsou v používání mobilních telefonů, počítačů, digitálních přístrojů a dalších výdobytků moderní techniky často mnohem dál než jejich rodiče. Dnešní generace žáků umí díky mobilu chatovat, surfovat po internetu, posílat fotky nebo videa a podobně.

Z toho důvodu by rodiče měli velice bedlivě sledovat nejen účty za volání, ale i to, jak a k čemu  jejich dítě mobil používá. Především z bezpečnostních důvodů by o těchto věcech měli mít dokonalý přehled.

Naštěstí výrobci mobilních telefonů jsou ke snahám rodičů i učitelů velmi vstřícní, a tak na trhu je dostatek speciálních telefonů pro dětské uživatele, s různými bezpečnostními funkcemi. Pokud tedy chtějí být rodiče klidnější, mohou svým dětem pořídit právě takový telefon. Stanovit si spolu s dětmi určitá pravidla, aby mobil nebyl škůdcem, ale spíše pomocníkem, to už zůstává na samotných rodičích.

Image: http://www.freedigitalphotos.net