Notebook nebo stolní počítač?

Není to tak dávno, kdy se vedly náruživé diskuse na téma, zda náhodou díky notebookům postupně neskončí klasické stolní počítače v propadlišti dějin. Nestalo se, své příznivce mají jak notebooky, tak i stolní počítače, které šmahem z domácností nebo kanceláří prozatím nezmizely.

Cena, nebo kvalita?

Sílícímu trhu notebooků nahrávají i příznivé a dostupné ceny, za něž lze tyto přístroje pořídit. Jak dokazují průzkumy výrobců, pro řadu zákazníků již zdaleka není hlavním kritériem cena. Jsou ochotni si připlatit především za to, aby měl notebook dostatečný výkon pro rychlou a pohodlnou práci.

Postupně totiž přibývá lidí, kteří pochopili, že pohodlná práce s notebookem může vyšší cenu vyvážit. Stále častěji uživatelé moderní techniky požadují nejen vyšší výkon, ale také  zajímavější design. Výrobcům notebooků se takový postoj vyplatí, neboť nemusí už nutně tlačit cenu k výrobním nákladům.

Kdo vyhraje bitvu?

Přestože stolní počítače nebyly všude zcela nahrazeny notebooky, už se stěží dostanou do vedení. Jednou z nesporných výhod notebooků oproti stolním počítačům je jejich velikost a mobilita. Notebook lze snadno schovat, například do tašky, skříně nebo i šuplíku.

Studenti a manažeři už přitom nejsou jedinými, kteří „přenosné počítače“ rozhodně upřednostňují. Mohou s nimi pracovat v terénu, mimo kancelář, kdekoliv na cestách…Takže i v tomto případě platí okřídlené rčení, které říká: „Vývoj nezastavíš“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *