Jak vydělat na internetu bez velké investice – jak monetizovat váš web

Jak vydělat na internetu bez velké investice – jak monetizovat váš web

Konečně se dostáváme k tomu, proč to celé vlastně děláte. Všechny tři předchozí díly + úvodní vedou pouze k jedinému cíly. Vydělat na svém blogu nějaké peníze. To samozřejmě nemusí být jediný váš cíl, můžete psát svůj blog i pro radost, avšak pokud jste začínali číst od úvodního článku a pokračovali přes všechny díly tak pravděpodobně chcete na svém blogu vydělat nějaké peníze. V tomto posledním čtvrtém dílu se pokusím popsat, jak je možné svůj web zhodnotit, nebo-li zmonetizovat, jak se dnes často toto slovo používá.  Čtvrtý díl bude poněkud obsáhlý a proto jej rozdělím na části. V první části se budeme věnovat Google Adsense.

Příjmy z reklamy Google Adsense

Po zaplnění blogu třeba 10 až 15 články a po získání aspoň nějaké denní návštěvnosti máte možnost zaregistrovat váš web u Googlu a využít pronájmu vašeho webu na bannerovou reklamu. Co z toho budete mít? Z každého prokliku, který bude z vašich stránek získáte provizi. Výše provize se pohybuje v závislosti na tom, jaká konkurence je na danou reklamu a kolik je inzerent ochotný za jeden proklik zaplatit. Vy tedy tuto cenu za proklik neovlivníte. Zpravidla se cena pohybuje od 30 haléřů až třeba po 30 Kč za jeden proklik.

Neklikejte si sami, Google to pozná

Jedno velmi důležité pravidlo na Google Adsense říká, že si prokliky nesmíte vytvářet sami a druhá věc, kterou jsem již viděl, že se někdy porušuje, že nesmíte nabádat návštěvníky aby Vydělejte si své peníze na Google Adsensena bannery klikaly. To znamená slova ve smyslu „Podpořte náš web kliknutím na banner vpravo“ jsou zakázána a Google vás může penalizovat a účet vám zablokovat, což je nemilé zvlášť, pokud již máte nárok na vyplacení provize a těsně předtím vám Google účet zablokuje

Žádná erotika

Další „zakázané ovoce“ pro Adsense je erotický obsah stránek. Stačí jen vyloženě erotický obrázek a pokud si jej Google všimne máte po účtu. Proto si dávejte pozor, jaký obsah na vašem blogu publikujete, protože Adsense je velice háklivý. Nicméně patří mezi ty řekněme lehčí zdroje příjmů, jelikož proto, abyste vydělávali například 100 Kč denně byste museli mít návštěvnost aspoň kolem 10 tisíc UIP denně, což není aspoň z počátku příliš reálné.

Výplata od 2 tisíc korun

Za Google Adsense dostanete své peníze až ve chvíli, kdy celková částka překročí hranici 2 tisíc korun. Dosažení takové částky vám může trvat i několik měsíců. Pokud budete mít časem více blogů, může být „čekací doba“ na peníze kratší, protože příjmy z jednotlivých webů se sčítají. Nečekejte zázraky, vše je odvozeno od počtu návštěv na vašem blogu, takže pokud vám na web přijde denně 15 lidí nemusíte mít ani jeden proklik. Nezřídka se stává, že denní výdělek je na Adsense třeba jen 0,7 korun a druhý den třeba 46 korun. Výplata pak probíhá na ověřený účet. Ověření funguje tak, že zadáte adresu, kterou máte uvedenu v bance a Google vám zašle dopis v kterém je aktivační kód, který musíte zadat, aby byl váš účet ověřen. Dopis putuje snad až odněkud z Afriky takže doba doručení může být až 5 týdnů.

Více webů, více Adsense

Jak jsem již naznačil v předchozím odstavci je dobré začít jedním webem a pokud máte čas a náladu vytvářet postupně další weby. Důležité však je udržovat jejich obsah aspoň obden aktuální, protože neaktualizované weby mají nižší ranky a to zase způsobuje horší zobrazování ve vyhledávačích což v konečném důsledku zhorší návštěvnost vašeho webu.

V pokračování čtvrtého dílu se budeme věnovat dalším formám propagace, jelikož je jich více a všechny se do jednoho článku zcela nevejdou.

Úvodní díl – hosting a výběr domény

První díl – instalace wordpressu na webhosting

Druhý díl – Plnění obsahu webu

Třetí díl, část první – jak na bezplatnou propagaci

Třetí díl, část druhá – jak na placenou propagaci

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *