Náplně do tiskáren

Náplně do tiskáren

Život bez počítače si už dnes mnozí neumíme ani představit. Mnohým usnadňuje jejich práci, často je naším dobrým společníkem i při hrách. Moderní a vyspělé technologie neustále přicházejí v této oblasti s novinkami, které musíme sledovat. Při práci na počítači je nedílnou součástí i tiskárna, pomocí které z něj tlačíme různé dokumenty.

Správné fungování tiskárny dosáhneme tím, že naše tiskárna bude mít vhodnou náplň. Je jich mnoho druhů, správný výběr náplně do tiskárny závisí na mnoha parametrech.

Základní rozdělení náplní je na inkoustové kazety a laserové tonery.

Inkoustové kazety, kterým také říkáme cartridge jsou náplně do inkoustové tiskárny.

Do laserových tiskáren se zas používají třeba tonery hp.

Při náplních do tiskáren se často zavádí pojem renovace náplní a kompatibilní cartridge a tonery.

Co znamená renovace toneru? Renovace je vlastně obnova. V praxi to znamená výměnu toho, co je opotřebované a doplnění toho, co je utraceno. Základem pro renovaci jsou prázdné náplně, které zákazníci předávají předem nebo po dodání plných. Renovace je velmi ekologický způsob, který šetří nejen životní prostředí, ale i naši peněženku.

Kompatibilní náplně jsou vlastně originální náplně, které však nejsou vyrobeny výrobcem tiskárny. Všechny obaly jsou vyrobeny z recyklovaných obalů, šetří tedy naše životní prostředí. Výrobce není zatížen velmi vysokými marketingovými výdaji, proto je cena těchto náplní nižší a výhodnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *