Jak vydělat na internetu bez velké investice – Postavte svůj blog

Jak vydělat na internetu bez velké investice – Postavte svůj blog

Tento článek je úvodem série článků, kde se vám pokusím objasnit možnosti podnikání na internetu bez toho, aniž byste do začátku podnikání museli investovat nějaký velký kapitál a tudíž v podstatě bez rizika ztráty jakýchkoliv finančních prostředků.

Jednotlivé články rozdělím dle oborů, kterým se budu v těchto článcích věnovat. Vzpomenu například výdělky na Adsense či Sklik, dále se budeme zabývat Affilate programy, prodejem zpětných odkazů, bannerů či reklamních článků. Všechny tyto formy podnikání mají jednoho společného jmenovatele. Je jim dobrý základ v podobě zajímavého webového blogu s návštěvností. A právě vytvoření blogu a jeho dobrému zavedení ve světě internetu budu věnovat dnešní první článek. Jak z webu vydělávat peníze se odborně nazývá Monetizace webu, takže pokud to někde uvidíte již budete vědět, co tento název znamená.

Základem je Blog

Obyčejné, ale když se nad tím zamyslím tak i magické slovo, které rozhodně magicky nezní. Kdo by také čekal za blogem nějaké finanční výdělky? Ale jsou tam, jen se to musí dobře pojmout. Na tom, jaký váš blog bude záleží úplně ze všeho nejvíce, proto mu budeme věnovat v našem článku mnoho času a vy mu věnujte čas při jeho vytváření. Čím více času věnujete do jeho kvalitního obsahu tím více se vám to vrátí v penězích a možnostech, které vám tento blog přinese.

Registrace domény a webového prostoru

Logickým prvním krokem je registrace domény. Doporučuji zaregistrovat doménu s koncovkou .cz, aby byla důvěryhodná a nebudila podezření jako některé .com nebo .net domény. Výběr doménového jména není snadný z několika důvodů. Měli byste vybrat název, který je snadno zapamatovatelný, takže čím kratší tím lepší. Druhá věc je ta, že mnoho názvů domén je již obsazeno, takže vybrat variantu, která je přijatelná a ještě dnes volná není snadné, ale po pár pokusech to určitě půjde a najdete takovou, která by odpovídala vašemu záměru. Vytvořte si kvalitní blog, to je základSamozřejmostí je také ujasnit si, co na webu, svém blogu budete chtít za témata, podle toho volíte název domény. Byla by hloupost mít název domény například zvířátka.cz a doménu na této doméně provozovat blog o sportovních automobilech. Můžete také chtít psát o více tématech, protože jste například milovníci rychlých aut ale současně se věnujete zahradničení a jste chovatelem koček. V takovém případě máte několik řešení: Založit si více webů, každý zaměřený na jednotlivé téma nebo založit jeden společný web s neutrálním názvem.

Investice do 400 korun ročně

Ať už si vyberete jakoukoliv možnost bude vaše investice do názvu domény a webového prostoru přibližně 400 korun ročně, což je méně než 40 korun měsíčně. Na to, že díky této investici můžete velice slušně vydělat je investice úplně minimální. A pokud vás to přestane bavit tak se nic neděje, vždyť člověk už v životě vyhodil více než 400 korun za větší hlouposti no ne?

Redakční systém

Po zaregistrování domény dostanete od provozovatele údaje na vytvoření vaši webové prezentace. Tu můžete pojmout dle vlastního. Můžete najmout programátory a nechat si stránky vytvořit, nebo se můžete naučit HTML a CSS styly a stránky se vytvořit sami nebo prostě a jednoduše nainstalujete některý z volně dostupných redakčních systémů jako je Joomla nebo WordPress. Osobně doporučuji WordPress, neboli WP. Je uživatelsky méně náročný a také více rozšířený, takže následné shánění pluginů nebo šablon je snažší.

Vyberte šablonu

Po instalaci redakčního systému následuje výběr a shánění šablony. Těch jsou stovky zdarma, ale zdaleka nedosahují takových kvalit jako ty placené. Ty seženete nejlépe na Themeforest.net za cenu kolem jednoho tisíce korun. Šablony nabízejí různé úpravy a jsou opravdu povedené s podporou responzivního designu pro mobilní zařízení, takže se váš web bude „zvětšovat či zmenšovat“ podle zařízení na kterém si jej uživatel prohlíží.

Danou šablonu si pak již jen nainstalujete a podle dokumentace k šabloně nastavíte. A tím máte šablonu připravenu a nic vám nebrání plnit stránky obsahem.

Tolik pro dnešní zcela úvodní článek o podnikání na internetu bez investic. V druhém článku zjistíte, jak připravit váš blog tak, aby si jej všimli vyhledávače a jak jej publikovat ve světě internetu. Blog se stane základem vašeho podnikání proto mu budeme věnovat dostatek času a prostoru, abyste z něj mohli vytěžit v budoucnu co nejvíce.

 

První díl – instalace wordpressu na webhosting

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *