Jak jsme měli obrat 60 tisíc za první rok

Jak jsme měli obrat 60 tisíc za první rok

Tento článek je takovým ohlédnutím za právě končícím rokem. Začalo to velmi nenuceně, kdy jsme si pro sebe chtěli psát jeden web a končí to u sedmi webů a zakázek za 60 tisíc korun. Ale hezky od začátku.

V lednu, tedy hned začátkem ledna vznikl náš prví web Vydáno.cz na kterém jsme zpočátku psali články, které nás bavili. Web si získal přízeň uživatelů a oněch 60 čtenářů denně stačilo k naši spokojenosti. Brzy jsme přidali Adsense a začali se sypat první kačky. Asi po měsíci provozu si všimli našeho webu lidé, kteří zpravují SEO dalším firmám a požadovali po nás, ať na web umístíme jejich PR článek. Udělali jsme to, samozřejmě ne zadarmo a tak se to vše rozjelo.

Dva weby pro ženy

Čtenářky ženského pohlaví jsou vděčnější než muži a tak jsme naše magazíny zaměřili na ženy. Nejprve vznikl Styl ženy, který se těší velké oblibě a to i díky nově pořádaným soutěžím o zajímavé ceny. Až ke konci roku jsme vytvořili web druhý Chvilka pro ženy. Tento ,Jaký byl náš první rok v internetovém podnikání?web sice běží krátce, ale není zatížen reklamními články a návštěvnost si vybudoval díky soutěžím také velice solidní. Na obou webech nám píší zkušené redaktorky a jejich články lidé lajkují na sociálních sítích a sdílejí mezi další uživatele. Oba weby samozřejmě mají nasazen Adsense a oba vydělávají nejen na něm ale také na reklamních článcích o které je velký zájem a už jsem se dostali i do fáze, kdy odmítáme články, které nesouvisejí s tématem žen a tím pádem by pro ženy článek nebyl dost zajímavý.

Náš firemní web

Máme několik webů a mezi ty vůbec nejvíce navštěvované patří Hry na Android, kde frekvence návštěv bez jakékoliv reklamy neustále roste. Je to pochopitelné, vždyť roste i počet uživatelů s mobilním telefonem Android a tak zájem o hry na android je stále větší. I zde nabízíme reklamní prostory. Po vytvoření několika webů jsme zjistili, že nemáme ucelenou nabídku, kterou bychom mohli někde prezentovat a byla potřeba vytvořit firemní web, kde by zájemci našli přehled našich webů, ceník a další věci s tím spojené. Vznikl proto náš drahý web Zadej článek, kde se prezentujeme. Tento web byl bez jakékoliv prezentace hodně navštěvován a také několik zakázek jsme získali právě z tohoto webu. Web se díky dobře psaným textům velmi slušně zaindexoval.

Za rok 60 tisíc obratu

Ani jsme to nečekali ale je to tak. Sešlo se nám peněz dost na rozvoj dalších webů, které máme příští rok v úmyslu zprovoznit. Je to samozřejmě jen obrat a naše náklady nebyly malé. Platíme články redaktorkám a lidem, co nám píší reklamní články, dále platíme hostingy, šablony pro nové weby, loga a další věci s provozem webů spojené, přesto jsme po prvním roce, kdy jsme se na webu rozkoukávali, skončili v kladných hodnotách a příští rok do toho chceme pořádně šlápnout. Máme vysoké cíle a plány a jsme připraveni ve spolupráci s našimi klienty a s novými, kteří se během roku najdou vydělat více peněz pro všechny.

Naše nové weby?

Poodhalíme malinko závoj tajemství našich nových webů. Web, který se velmi brzy rozjede bude zaměřen pro všechny, kdo mají rádi sex a erotiku. Web již čeká na své první erotické články, které rozproudí krev v žilách nejednomu čtenáři či čtenářce. Další web, který připravujeme v nejbližší době bude zaměřen na šablony pro WordPress. Budeme zde publikovat šablony, jejich výhody, nevýhody, co nabízejí atd a samozřejmě na odkaz s možností zakoupení těchto šablon. Jedna z našich redaktorek miluje psaní o výkladu z karet, andělích, záhadách a podobně a proto jsme se rozhodli vytvořit pro ni speciální web, kde se mimo jiné budeme věnovat i bylinkám, osobnímu rozvoji a tajemným místům. Osobně se na tento web moc těším. Již v lednu zde budou první články. Webů připravujeme více a stejně tak novinek na současně již zavedených webech. Máte se určitě na co těšit a především naši partneři se mohou těšit na nové reklamní plochy.

Děkujeme všem našim partnerům za spolupráci v tomto roce a těšíme se na spolupráci v tom příštím, který bude, jak pevně věříme ještě více úspěšným než rok aktuální.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *